Графік роботи:

ПН: 9:00 -18:00

ВТ-ПТ: 9:00 -17:00

У квітні місяці поточного року в одному з сіл Сокальського району був зареєстровано спалах кору серед дітей школи.  Захворіло  8 учнів, частина з них були не щеплені проти даного захворювання.

 Висока захворюваність кором в області та спалах занепокоїли викладацький колектив та батьків дітей, що навчаються у даному навчальному закладі. З метою попередження розповсюдження захворювання вони звергнулися до медичних працівників району. Загалом у школі навчається 131 дитина. Щоб переконатися, чи діти достатньо захищені від кору, було вирішено вивчити у них стан напруженості імунітету.

Медичними працівниками, за сприяння працівників школи та розуміння батьків,   проведено забір сироваток крові в 94 школярів  та доставлено у вірусологічну лабораторію ДУ “Львівський обласний лабораторний центр МОЗ України”. Дослідженням виявлено позитивні результати (наявність імуноглобулінів G до вірусу кору, що свідчить про достатню опірність організму цих дітей до захворювання)  у 87 дітей (92,5%), від’ємний результат у 6, в однієї дитини результат сумнівний. Результати аналізів скеровані в заклад охорони здоров’я для вирішення питань щодо необхідності та тактики проведення імунокорекції у тих дітей, де були незадовільні результати.  

Подальше спостереження за дітьми у даній школі показало, що більше випадків захворювань на кір не було. І цьому сприяв високий рівень  (понад 95%) охоплення вакцинацією дітей.

 

Загалом, за 3 місяці 2019 року  зареєстровано 4947 випадки  кору, проти 879 за  відповідний період 2018 року, збільшення у 5,63 раз. 

Захворюваність серед дитячого населення становить 67,4% (3333 вип.). Найбільше випадків зареєстровано у віковій групі – 5-9 років.  Серед захворілих дітей 77,6% не щеплені від кору. 

Перебували на стаціонарному лікуванні 2897 осіб, з них 1834 дітей (63,3%).  Лабораторно підтверджено 43 випадки кору. В області за 3 місяці померло   від кору 2 осіб, в т.ч. 1 дитина віком 2 роки.

Від початку 2019 року зареєстровано 132 спалахи кору в організованих колективах, у т.ч. в загальноосвітніх навчальних закладах-112, ДНЗ-5, гімназії-4, ліцеї-6, коледжі-2, підприємства-1, ЛПЗ-2. 

  Найвищі показники захворюваності кір на  даний час у  містах - Львів, Дрогобич, Червоноград, районах - Пустомитівський, Яворівський, Стрийський, Дрогобицький,  Городоцький. 

 За березень місяць отримали щеплення від кору, краснухи і паротиту (вакцина КПК) 13820 осіб, від початку року 49 250. 

 

   У вірусологічній лабораторії ДУ “Львівський обласний лабораторний центр МОЗ України” є можливість проведення досліджень з метою підтвердження захворювань на кір та краснуху за зверненнями фізичних та юридичних осіб на платній основі. 

  Вартість одного дослідження становить 47 грн. 27 коп.

 

Лікар епідеміолог ДУ «Львівський 

обласний лабораторний центр МОЗ України»                                    Бойко Л.З.