Графік роботи:

ПН: 9:00 -18:00

ВТ-ПТ: 9:00 -17:00

У 2019 році за тиждень (24.01-30.01) зареєстровано 552 випадки кору, в т.ч. 365 дітей до 17р., що становить 66,1%, серед  дорослих  - 187 випадків (33,9 %). За попередній тиждень (17.01-23.01) – 556 випадків. Найбільше випадків зареєстровано у вікових групах – 1-4 та  5–9років. 70,0% хворих дітей не мають щеплень проти кору.  Госпіталізовано з діагнозом   кір в інфекційні стаціонари області 280 осіб ( 50,7%), у тому числі 149 дітей віком до 17 років. 

З початку року захворіли на кір за первинними діагнозами 2651 особа, в т.ч. 1743 дітей, 908 дорослих. 

За останній тиждень зареєстровано 15 спалахів в організованих колективах: загальноосвітні школи -13,  коледж -1, підприємство - 1 (м. Львів – 8, Самбірський район – 2, Пустомитівський, Кам’янка-Бузький, Золочівський, Дрогобицький, Жовківський  райони  - по 1). Захворіло 50 осіб, з них 47 дітей до 17 років, госпіталізовані 14 осіб, усі діти до 17 років. Серед захворілих дітей не щеплені 35 осіб. 

Отримали  щеплення проти кору за тиждень 6 610 осіб, в т.ч. 952 дорослих.

Найвищі показники захворюваності на кір у  містах - Львів, Дрогобич, Червоноград, районах - Пустомитівський, Яворівський, Стрийський, Дрогобицький. 

Кір – це дуже небезпечне і заразне захворювання, ліків від кору не існує, а ускладнення цієї хвороби можуть призвести до смертельних наслідків. Єдиний спосіб запобігти ускладненням і смерті від кору -  тільки вакцинація. Діти і дорослі, які не отримали профілактичні щеплення, знаходяться у зоні ризику.

Нагадуємо батькам: якщо вашій дитині виповнюється 1 рік або 6 років, їй необхідно зробити щеплення за календарем щеплень. Якщо дитина пропустила першу чи другу дозу вакцини КПК за графіком, зверніться до медичного закладу для якнайшвидшого отримання безоплатного щеплення.  Також у Міністерстві охорони здоров’я затвердили наказ про проведення безоплатної імунізації дорослих, які належать до груп ризику. Таке рішення прийнято у зв’язку зі зростанням захворюваності на кір серед дорослих. 

Відповідно до зазначеного наказу забезпечується проведення обов’язкових профілактичних щеплень проти кору за епідемічними показаннями:

• серед груп професійного ризику: медичних працівників, працівників освітніх закладів та немедичних працівників закладів охорони здоров'я, представників силових структур (МВС, Міноборони, СБУ, Національна поліція України, Національна гвардія України, Прикордонна служба України, Державна служба охорони);

• студентів навчальних закладів без обмеження віку.

Для проведення імунізації цих груп дорослих вакцини є в наявності.  Для щеплень КПК в Україну наразі постачається вакцина «Пріорикс» виробництва «Глаксо Сміт Кляйн», вона якісна, ефективна і безпечна, надається державою безоплатно.

З метою недопущення розповсюдження захворюваності на кір слід проводити наступне:

1. Організувати та проводити опитування або ранковий огляд  - дітей у дошкільних та загальноосвітніх навчальних закладах, працівників організацій та підприємств з метою виявлення осіб з ознаками захворювання простудними інфекціями (кір починається з таких же симптомів) і недопущення їх до навчального закладу або роботи на підприємстві та скеруванням до медичного закладу для  надання медичної допомоги. 

2. У разі виявлення хворого або спалаху на кір в дошкільних, загальноосвітніх  або інших навчальних закладах, на підприємствах чи організаціях забезпечити виконання планів протиепідемічних заходів, розроблених спільно фахівцями територіальних лікувально-профілактичних закладів та відокремлених структурних підрозділів ДУ “Львівський обласний лабораторний центр МОЗ України” у кожному окремо взятому закладі. 

3. При виявленні першого хворого протягом 21 дня в дитячі колективи  не приймати осіб, що не хворіли на кір, краснуху або не отримали щеплення проти цих інфекцій.

4. Особам, що були у контакті з хворим на кір, слід повести вакцинацію або  імуноглобулінопрофілактику, у тому числі дорослим.

5. Проводити щеплення проти кору не вакцинованих та з порушеним календарем щеплень дітям.

У вірусологічній лабораторії ДУ “Львівський обласний лабораторний центр МОЗ України” є можливість проведення досліджень з метою підтвердження захворювань на кір та краснуху та оцінки стану   імунітету до кору та краснухи   за зверненнями фізичних та юридичних осіб на платній основі. 

Вартість одного дослідження становить 47грн. 27 коп.

 

 

Лікар епідеміолог ДУ «Львівський 

обласний лабораторний центр МОЗ України»                                    Бойко Л.З.