Графік роботи:

ПН: 9:00 -18:00

ВТ-ПТ: 9:00 -17:00

У 2019 році за тиждень (30.05-05.06) зареєстровано 84 випадки кору, в т.ч. 62 дітей до 17р., що становить 73,8%, серед  дорослих - 22 випадки (26,2%). За попередній тиждень (23.05-29.05) – 79 випадків. Найбільше випадків зареєстровано у віковій групі – 5-9 років. 80,6% захворілих дітей не мають щеплень проти кору.  Госпіталізовано з діагнозом   кір в інфекційні стаціонари області 54 особи ( 64,3%), у тому числі 38 дітей віком до 17 років. 

З початку року захворіли на кір за первинними діагнозами 5 805 осіб, в т.ч. 3983 дитини, 1822 дорослих. 

За останній тиждень спалахів  в  організованих колективах не зареєстровано.

Найвищі показники захворюваності на кір у  містах - Львів, Дрогобич, Червоноград, районах - Пустомитівський, Яворівський, Дрогобицький, Стрийський,    Городоцький. 

Кір – це дуже небезпечне і заразне захворювання, ліків від кору не існує, а ускладнення цієї хвороби можуть призвести до смертельних наслідків. Діти і дорослі, які не отримали профілактичні щеплення, знаходяться у зоні ризику. Захворювання на кір може мати тяжкий перебіг і призвести до серйозних ускладнень — пневмонії, вушної інфекції, запалення мозку (енцефаліту) тощо, а також до інвалідності та смерті.  З початку спалаху кір забрав 38 життів українців. Єдиний спосіб запобігти ускладненням і смерті від кору -  тільки вакцинація.

  В області триває етап вакцинації  від кору. Мета – захистити дітей та дорослих від спалаху кору, який  триває майже  два роки. Вакцинуватись за календарем і надолужити пропущені щеплення можуть безоплатно усі діти до 18 років (навіть ті, які мають фальшиву довідку про щеплення, але насправді не були вакциновані).  Обов’язковою умовою вакцинації є згода від батьків.

   Наявність щеплень за Календарем — обов’язкова вимога для відвідування дитячих садочків і шкіл. Верховний Суд України відмовив у задоволенні позивних вимог, в яких один із батьків оскаржував рішення керівництва дитсадка не приймати нещеплену дитину до відвідування закладу. У  Постанові Верховного Суду зазначається, що держава  має забезпечити дотримання оптимального балансу між реалізацією права дитини на дошкільну освіту та інтересами інших дітей. Коли індивідуальний інтерес протиставляється загальному інтересу суспільства, загальне благо на безпеку та охорону здоров’я має перевагу.

Відтепер для усіх дорослих без обмежень за віком щеплення проти кору, епідемічного паротиту, краснухи вакциною КПК є безкоштовними. Також можна вакцинувати немовлят віком від 6 місяців, для яких кір особливо небезпечний (відповідно наказу МОЗ від 23.04.2019р. №958 ”Про внесення змін у Календар профілактичних щеплень в Україні”, який зареєстровано в Міністерстві юстиції від 25.04.2019 №442/33413).

Вакцинація гарантована всім дорослим, які:

• контактували з хворими (вакцинацію рекомендовано зробити впродовж 72 годин);

• не хворіли на кір і не мають підтверджених даних про щеплення у медичній карті;

• за результатами аналізів на наявність антитіл IgG не мають імунітету проти кору.

За квітень місяць отримали щеплення КПК 6 137 осіб, в т.ч. 905 дорослих. Спочатку року 55 387 осіб щеплено проти кору.

   За тиждень отримали  щеплення проти кору  1 222 осіб, в т.ч. дорослих 139.

 

 

Лікар епідеміолог ДУ «Львівський 

обласний лабораторний центр МОЗ України»                                    Бойко Л.З.