Графік роботи:

ПН: 9:00 -18:00

ВТ-ПТ: 9:00 -17:00

У Львівській області за тиждень (27.09-03.10)  зареєстровано 150 вип.  кору, в т.ч. 120 дітей до 17р., що становить 80,0%. Серед дорослих  - 30 вип. (20,0%). На минулому тижні – 115 вип., збільшення на 35 вип. Найбільше випадків зареєстровано у віковій групі  5–9р.  81,7% хворих дітей не мають щеплень проти кору.  Госпіталізовано з діагнозом   кір в інфекційні стаціонари області 120 осіб (80,0%), у тому числі 97 дітей віком до 17 років. З початку року захворіли на кір за первинними діагнозами 6 460 особи, в т.ч. 4466 дітей і 1994 дорослих. За останній тиждень зареєстровано 2 спалахи в організованих колективах (м. Львів – 1, Дрогобицький, район – 1). Захворіли 6 дітей, з них не щеплені 5 дітей. Протягом  тижня отримали  щеплення проти кору  922 осіб, в т.ч. 5 дорослих.

 Найбільше хворіють кором на територіях: м. Львів, Пустомитівський,  Стрийський, Яворівський,  Перемишлянський, Дрогобицький райони.

Кір – це дуже небезпечне і заразне захворювання, ліків від кору не існує, а ускладнення цієї хвороби можуть призвести до смертельних наслідків. Єдиний спосіб запобігти ускладненням і смерті від кору -  тільки вакцинація. Діти і дорослі, які не отримали профілактичні щеплення, знаходяться у зоні ризику.

Нагадуємо батькам: якщо вашій дитині скоро виповнюється 1 рік або 6 років, їй необхідно зробити щеплення за календарем щеплень. Якщо дитина пропустила першу чи другу дозу вакцини КПК за графіком, зверніться до медичного закладу для якнайшвидшого отримання безоплатного щеплення.  Також у Міністерстві охорони здоровя затвердили наказ про проведення безоплатної імунізації дорослих, які належать до груп ризику. Таке рішення прийнято у зв’язку зі зростанням захворюваності на кір серед дорослих.

Відповідно до зазначеного наказу, впродовж 2018 року забезпечується проведення обов’язкових профілактичних щеплень проти кору за епідемічними показаннями:

·                      серед груп професійного ризику: медичних працівників, працівників освітніх закладів та немедичних працівників закладів охорони здоров'я, представників силових структур (МВС, Міноборони, СБУ, Національна поліція України, Національна гвардія України, Прикордонна служба України, Державна служба охорони);

·                      студентів навчальних закладів без обмеження віку.

Для проведення імунізації цих груп дорослих вакцини є в наявності.  Для щеплень КПК в Україну наразі постачається вакцина «Пріорикс» виробництва «Глаксо Сміт Кляйн», вона якісна, ефективна і безпечна, надається державою безоплатно.

 

 

Лікар епідеміолог ДУ «Львівський

обласний лабораторний центр МОЗ України»                                    Бойко Л.З.