Графік роботи:

ПН: 9:00 -18:00

ВТ-ПТ: 9:00 -17:00

Державна установа Львівський обласний лабораторний центр МОЗ України діє на основі статуту, затвердженого наказом МОЗ України.

Одними з предметів діяльності установи являється проведення державного обліку та розслідування випадків і спалахів інфекційних захворювань.

Згідно отриманих від закладів охорони здоров’я області повідомлень про випадки інфекційних захворювань, фахівцями лабораторного центру здійснюється епідеміологічне розслідування кожного конкретного випадку шляхом співбесіди з хворим з метою встановлення можливої (ймовірної) причини захворювання та об’єкту, який зі слів хворого можливо послужив фактором передачі збудника інфекційного захворювання.

Періодично проводиться аналіз такої захворюваності та висвітлюється на сайті установи.

Стосовно викладеного на сайті установи аналізу інфекційної захворюваності у Львівській області за 8 місяців поточного року в частині захворювань на вірусні гепатити “В” та “С” і пов’язаних з цією захворюваністю об’єктів. У даному випадку йдеться не про те, що саме ці об’єкти послужили причиною захворювання, а про те, що вони ймовірно могли послужили такою причиною, оскільки при опитуванні хворі посилалися, що отримували у таких закладах ті, чи інші послуги медичного або побутового характеру в терміні інкубаційного періоду (час від моменту потрапляння вірусу в організм до появи ознак хвороби, при гепатиті “В” проходить в середньому 2-6 місяців, при гепатиті “С” – 1,5-2 місяці)  вказаних інфекційних захворювань.

Отже, в інформації на сайті нашої установи не говориться, що названі об’єкти стали причиною захворювань людей на гепатити В або С. Однак, окремими засобами масової інформації  цей факт невірно висвітлений або протрактований.