Графік роботи:

ПН: 9:00 -18:00

ВТ-ПТ: 9:00 -17:00

У Львівській області за тиждень (16.08-22.08)  зареєстровано 98 вип.  кору, в т.ч. 68 дітей до 17р., що становить 69,4%. Серед дорослих  - 30 вип. (30,6%). На минулому тижні – 139 вип., зменшення на 41 вип. Найбільше випадків зареєстровано у вікових групах та 5–9р. та 1-4р. 83,8% хворих дітей не мають щеплень проти кору. Госпіталізовано з діагнозом   кір в інфекційні стаціонари області 79 осіб (80,6%), у тому числі 52 дітей віком до 17 років. З початку року захворіли на кір за первинними діагнозами 5 830 осіб, в т.ч. 3992 дитини і 1838 дорослих. Спалахів в організованих колективах не зареєстровано. Протягом  тижня отримали  щеплення проти кору  1530 осіб, в т.ч. 54 дорослих.

Найбільше хворіють кором на територіях: м. Львів, Пустомитівський,  Стрийський, Яворівський, Городоцький, Перемишлянський райони. 

Кір – це дуже небезпечне і заразне захворювання, ліків від кору не існує. Зупинити спалах може тільки вакцинація.

Нагадуємо батькам: якщо вашій дитині скоро виповнюється 1 рік або 6 років, їй необхідно зробити щеплення за календарем щеплень. Якщо дитина пропустила першу чи другу дозу вакцини КПК за графіком, зверніться до медичного закладу для якнайшвидшого отримання безоплатного щеплення.  Також у Міністерстві охорони здоров’я затвердили наказ про проведення безоплатної імунізації дорослих, які належать до груп ризику. Таке рішення прийнято у зв’язку зі зростанням захворюваності на кір серед дорослих. 

Відповідно до зазначеного наказу, впродовж 2018 року забезпечується проведення обов’язкових профілактичних щеплень проти кору за епідемічними показаннями:

• серед груп професійного ризику: медичних працівників, працівників освітніх закладів та немедичних працівників закладів охорони здоров'я, представників силових структур (МВС, Міноборони, СБУ, Національна поліція України, Національна гвардія України, Прикордонна служба України, Державна служба охорони);

• студентів навчальних закладів без обмеження віку.

Для проведення імунізації цих груп дорослих вакцини є в наявності.  Для щеплень КПК в Україну наразі постачається вакцина «Пріорикс» виробництва «Глаксо Сміт Кляйн», вона якісна, ефективна і безпечна, надається державою безоплатно.

 

 

 

 

 

Завідувач  відділення організації 

епіддосліджень ДУ «Львівський 

обласний лабораторний центр МОЗ України»                                    Бойко Л.З.