Графік роботи:

ПН: 9:00 -18:00

ВТ-ПТ: 9:00 -17:00

У Львівській області за тиждень (26.07-01.08)  зареєстровано 249 вип.  кору, в т.ч. 172 дітей до 17р., що становить 69,1%. Серед дорослих  - 77 вип. (31,0%). На минулому тижні – 271 вип., зменшення на 22 вип. Найбільше випадків зареєстровано у вікових групах та 1–4р. та 5-9р.  85,5% хворих дітей не мають щеплень проти кору. Госпіталізовано з діагнозом   кір в інфекційні стаціонари області 177 осіб (71,1%), у тому числі 120 дітей віком до 17 років. З початку року захворіли за первинними діагнозами на кір 5 451 осіб, в т.ч. 3736 дитина і 1715 дорослих. За останній тиждень зареєстровано 1 спалах кору в організованому колективі (м. Городок).

Протягом  тижня отримали  щеплення проти кору  1655 осіб, в т.ч. 95 дорослих.

Найбільше хворіють кором на територіях:  м. Львів,  Пустомитівський,  Стрийський, Городоцький, Яворівський, Перемишлянський  райони. 

Кір – це дуже небезпечне і заразне захворювання, ліків від кору не існує. Зупинити спалах може тільки вакцинація.

Нагадуємо батькам: якщо вашій дитині скоро виповнюється 1 рік або 6 років, їй необхідно зробити щеплення за календарем щеплень. Якщо дитина пропустила першу чи другу дозу вакцини КПК за графіком, зверніться до медичного закладу для якнайшвидшого отримання безоплатного щеплення.  Також у Міністерстві охорони здоров’я затвердили наказ про проведення безоплатної імунізації дорослих, які належать до груп ризику. Таке рішення прийнято у зв’язку зі зростанням захворюваності на кір серед дорослих. 

Відповідно до зазначеного наказу, впродовж 2018 року забезпечується проведення обов’язкових профілактичних щеплень проти кору за епідемічними показаннями:

• серед груп професійного ризику: медичних працівників, працівників освітніх закладів та немедичних працівників закладів охорони здоров'я, представників силових структур (МВС, Міноборони, СБУ, Національна поліція України, Національна гвардія України, Прикордонна служба України, Державна служба охорони);

• студентів навчальних закладів без обмеження віку.

Для проведення імунізації цих груп дорослих вакцини є в наявності.  Для щеплень КПК в Україну наразі постачається вакцина «Пріорикс» виробництва «Глаксо Сміт Кляйн», вона якісна, ефективна і безпечна, надається державою безоплатно.

 

 

 

 

 

Завідувач  відділення організації 

епіддосліджень ДУ «Львівський 

обласний лабораторний центр МОЗ України»              Бойко Л.З.