Графік роботи:

ПН: 9:00 -18:00

ВТ-ПТ: 9:00 -17:00

У Львівській області за тиждень (25.10-31.10)  зареєстровано 299 вип.  кору, в т.ч. 245 дітей до 17р., що становить 81,9% ,серед  дорослих  - 54 вип. (18,1 %). На минулому тижні – 370 вип., зменшення на 71 вип. Найбільше випадків зареєстровано у віковій групі  5–9р.   77,1 % хворих дітей не мають щеплень проти кору.  Госпіталізовано з діагнозом   кір в інфекційні стаціонари області 196 осіб ( 65,5 %), у тому числі 149 дітей віком до 17 років. З початку року захворіли на кір за первинними діагнозами 7364 осіб, в т.ч. 5200 дітей, 2164 дорослих. За останній тиждень зареєстровано 8 спалахів в організованих колективах (Пустомитівський р-н – 3, Дрогобицький р-н-2, м. Самбір, м. Городок, м. Львів по  1). Захворіло 30 дітей, з них не щеплені 21 дітей.

Протягом  тижня отримали  щеплення проти кору  1371 осіб, в т.ч. 45 дорослих.

Найбільше хворіють кором на територіях: м. Львів, Пустомитівський,  Яворівський, Перемишлянський, Жовківський, Стрийський,  Дрогобицький райони.

 Кір – це дуже небезпечне і заразне захворювання, ліків від кору не існує, а ускладнення цієї хвороби можуть призвести до смертельних наслідків. Єдиний спосіб запобігти ускладненням і смерті від кору -  тільки вакцинація. Діти і дорослі, які не отримали профілактичні щеплення, знаходяться у зоні ризику.

Нагадуємо батькам: якщо вашій дитині скоро виповнюється 1 рік або 6 років, їй необхідно зробити щеплення за календарем щеплень. Якщо дитина пропустила першу чи другу дозу вакцини КПК за графіком, зверніться до медичного закладу для якнайшвидшого отримання безоплатного щеплення.  Також у Міністерстві охорони здоров’я затвердили наказ про проведення безоплатної імунізації дорослих, які належать до груп ризику. Таке рішення прийнято у зв’язку зі зростанням захворюваності на кір серед дорослих.

Відповідно до зазначеного наказу, впродовж 2018 року забезпечується проведення обов’язкових профілактичних щеплень проти кору за епідемічними показаннями:

 

·                      серед груп професійного ризику: медичних працівників, працівників освітніх закладів та немедичних працівників закладів охорони здоров'я, представників силових структур (МВС, Міноборони, СБУ, Національна поліція України, Національна гвардія України, Прикордонна служба України, Державна служба охорони);

 

·                             студентів навчальних закладів без обмеження віку.

 

Для проведення імунізації цих груп дорослих вакцини є в наявності.  Для щеплень КПК в Україну наразі постачається вакцина «Пріорикс» виробництва «Глаксо Сміт Кляйн», вона якісна, ефективна і безпечна, надається державою безоплатно.

 

 

 

 

 

Лікар епідеміолог ДУ «Львівський

обласний лабораторний центр МОЗ України»                                    Бойко Л.З.