Графік роботи:

ПН: 9:00 -18:00

ВТ-ПТ: 9:00 -17:00

Станом на 44-ий тиждень з 28.10. по 04.11.2018року по Львівській області захворіло на ГРВІ 8567 осіб. Показник захворюваності на ГРВІ знизився в порівнянні з минулим тижнем на 596 випадки. Інтенсивний показник захворюваності  337,6 на 100тис. населення при епідеміологічному порозі 585,21. Питома вага захворілих дітей до 17 років становить 59% (захворіло дітей до 17років -5447 осіб).  В Україні захворюваність на грип та ГРВІ перебуває на неепідемічному рівні.

Грип – це захворювання, яке характеризуються швидким поширенням з вираженими симптомами інтоксикації. Хвора людина становить небезпеку для оточуючих протягом всього періоду клінічних проявів хвороби. В епідеміологічний сезон 2018-2019рр згідно повідомлень МОЗ України очікується епідемія грипу, яка буде представлена трьома штамами грипу: «Мічиган», «Сінгапур» і «Колорадо». Найнебезпечніший штам грипу, якого українцям варто остерігатись – це штам А (Н3N2) «Singapore». Даний штам наймінливіший, викликатиме більш високий рівень захворюваності та ускладнень, особливо в осіб підвищеної групи ризику. Перші ознаки захворювання даним грипом проявляються вже в перші 12-48годин у вигляді кашлю, нежитю, характерні також, біль у грудях, нудота, діарея, сльозотеча та світлобоязнь. Ускладнення, які спричиняє даний вірус – пневмонія, серозний менінгіт, енцефаліт, міокардит, імунодефіцитні стани.

Нагадуємо, що основні групи ризику по захворюваності на грип – це - медичні працівники, вагітні, літні люди, люди з хронічними захворюваннями, діти, які відвідують загальноосвітні навчальні заклади, робітники сфери послуг, торгівлі, транспорту, а також особи,що перебувають в контакті з великою кількістю людей. 

Як і раніше, найефективніший спосіб захистити себе від грипу та його ускладнень – це профілактичне щеплення. Якщо своєчасно (до початку епідемії) провести щеплення, ризик захворіти значно зменшується. Якщо ж вакцинована особа захворіє, то захворювання пройде без ускладнень. В аптеках міста Львова вже наявні вакцини проти грипу. Вакцину «Ваксігрип Тетра» можна придбати в таких аптеках міста Львова: КП ЛОР №1 (вул.Фредра,2), ТОВ «Аптека №44» (вул. Симоненка,4), аптека «Гіруда» (вул.Героїв УПА,57в), аптека «DS» (вул. Соборна,1). Вакцину «Ваксігрип Тетра» можна застосовувати для щеплення дітей віком від 3-х років, а «Джісі Флю» від 6-ти місяців. Одне щеплення захищає впродовж усього сезону грипу від найбільш поширених і небезпечних штамів.

 

 

 

 

    Лікар-епідеміолог Кузьмин О.М.