Графік роботи:

ПН: 9:00 -18:00

ВТ-ПТ: 9:00 -17:00

У Львівській області за тиждень (19.07-25.07)  зареєстровано 271 вип.  кору, в т.ч. 185 дітей до 17р., що становить 68,3%. Серед дорослих  - 86 вип. (31,7%). На минулому тижні – 315 вип., зменшення на 44 вип. Найбільше випадків зареєстровано у вікових групах та 5–9р. та 10-14р.    77,1% хворих дітей не мають щеплень проти кору. Госпіталізовано з діагнозом   кір в інфекційні стаціонари області 203 осіб (74,9%), у тому числі 136 дітей віком до 17 років. З початку року захворіли за первинними діагнозами на кір 5 260 осіб, в т.ч. 3606 дитина і 1654 дорослих. Спалахів в організованих колективах не зареєстровано.  Найбільше хворіють кором на територіях:  м. Львів,  Пустомитівський,  Стрийський, Городоцький, Яворівський, Перемишлянський  райони. 

Кір – це дуже небезпечне і заразне захворювання, ліків від кору не існує. Зупинити спалах може тільки вакцинація.

Нагадуємо батькам: якщо вашій дитині скоро виповнюється 1 рік або 6 років, їй необхідно зробити щеплення за календарем щеплень. Якщо дитина пропустила першу чи другу дозу вакцини КПК за графіком, зверніться до медичного закладу для якнайшвидшого отримання безоплатного щеплення.  Також у Міністерстві охорони здоров’я затвердили наказ про проведення безоплатної імунізації дорослих, які належать до груп ризику. Таке рішення прийнято у зв’язку зі зростанням захворюваності на кір серед дорослих. 

Відповідно до зазначеного наказу, впродовж 2018 року забезпечується проведення обов’язкових профілактичних щеплень проти кору за епідемічними показаннями:

• серед груп професійного ризику: медичних працівників, працівників освітніх закладів та немедичних працівників закладів охорони здоров'я, представників силових структур (МВС, Міноборони, СБУ, Національна поліція України, Національна гвардія України, Прикордонна служба України, Державна служба охорони);

• студентів навчальних закладів без обмеження віку.

Для проведення імунізації цих груп дорослих вакцини є в наявності.  Для щеплень КПК в Україну наразі постачається вакцина «Пріорикс» виробництва «Глаксо Сміт Кляйн», вона якісна, ефективна і безпечна, надається державою безоплатно.

 

 

 

 

 

 

Завідувач  відділення організації 

епіддосліджень ДУ «Львівський 

обласний лабораторний центр МОЗ України»                                    Бойко Л.З.