Графік роботи:

ПН: 9:00 -18:00

ВТ-ПТ: 9:00 -17:00

 

У Львівській області за тиждень (12.07-18.07)  зареєстровано 315 вип.  кору, в т.ч. 226 дітей до 17р., що становить 71,7%. Серед дорослих  - 89 вип. (28,2%). На минулому тижні – 306 вип., збільшення на 9 вип. Найбільше випадків зареєстровано у вікових групах та 5–9р. та 10-14р.    77,0% хворих дітей не мають щеплень проти кору. Госпіталізовано з діагнозом   кір в інфекційні стаціонари області 247 осіб (78,4%), у тому числі 174 дитини віком до 17 років. З початку року захворіли на кір 4 989 осіб, в т.ч. 3421 дитина і 1568 дорослих. Зареєстровано 2 спалахи в організованих колективах.  Найбільше хворіють кором на територіях:  м. Львів,  Пустомитівський,  Стрийський, Городоцький, Перемишлянський,  Яворівський  райони. 

Кір – це дуже небезпечне і заразне захворювання, ліків від кору не існує. Зупинити спалах може тільки вакцинація.

Нагадуємо батькам: якщо вашій дитині скоро виповнюється 1 рік або 6 років, їй необхідно зробити щеплення за календарем щеплень. Якщо дитина пропустила першу чи другу дозу вакцини КПК за графіком, зверніться до медичного закладу для якнайшвидшого отримання безоплатного щеплення.  Також у Міністерстві охорони здоров’я затвердили наказ про проведення безоплатної імунізації дорослих, які належать до груп ризику. Таке рішення прийнято у зв’язку зі зростанням захворюваності на кір серед дорослих. 

Відповідно до зазначеного наказу, впродовж 2018 року забезпечується проведення обов’язкових профілактичних щеплень проти кору за епідемічними показаннями:

• серед груп професійного ризику: медичних працівників, працівників освітніх закладів та немедичних працівників закладів охорони здоров'я, представників силових структур (МВС, Міноборони, СБУ, Національна поліція України, Національна гвардія України, Прикордонна служба України, Державна служба охорони);

• студентів навчальних закладів без обмеження віку.

Для проведення імунізації цих груп дорослих вакцини є в наявності.  Для щеплень КПК в Україну наразі постачається вакцина «Пріорикс» виробництва «Глаксо Сміт Кляйн», вона якісна, ефективна і безпечна, надається державою безоплатно.

 

 

 

 

Завідувач  відділення організації 

епіддосліджень ДУ «Львівський 

обласний лабораторний центр МОЗ України»                                    Бойко Л.З.