Графік роботи:

ПН: 9:00 -18:00

ВТ-ПТ: 9:00 -17:00

За минулий 50 тиждень (10.12-16.12) в області захворіло на грип та  гострі респіраторні  інфекції 10 968 особи, що на 472 більше, як за попередній тиждень. Інтенсивний показник захворюваності становить 432,2 при епідемічному порозі 585,2. Питома вага захворілих дітей до 17 років становить 57,7% (захворіло дітей до 17років- 6 333 осіб).

У м. Львові за цей же період захворіло відповідно 3191 (50 тиждень) та 2695 (49 тиждень) осіб, інтенсивний показник на останньому тижні був 412,3 при епідпорозі 646,84. Питома вага захворілих дітей до 17 років становить 51,3%. 

Протягом 50 тижня було госпіталізовано з діагнозом   ГРІ в інфекційні стаціонари області 105 осіб, у тому числі 74 дітей віком до 17 років.

З початку цьогорічного епідсезону   при лабораторному досліджені зразків матеріалу від хворих  із підозрою  на грип  та ГРІ  визначено в 4 зразках вірус грипу А (H3), а також виявлено  риновіруси,   віруси парагрипу ІІ, ІІІ та ІV типів,  аденовірус, коронавірус. 

У цьому сезоні в Україні  доступні дві вакцини від грипу: чотиривалентна Vaxigrip Tetra французького виробника Sanofi Pasteur і тривалентна GC Flu південнокорейської компанії Green Cross Corporation. Станом на 14.12.2018р. у Львівській області отримали щеплення проти грипу 4973 особи, в т.ч. з групи  ризику 4656 осіб. 

Найкращий спосіб вберегтися від сезонного грипу — щорічна вакцинація. 

Одне щеплення захищає упродовж усього сезону грипу від найбільш розповсюджених і небезпечних штамів. Вакцинуватись бажано всім, але життєво важливо і в першу чергу треба щепитися дітям від 6 міс. до 2років, дорослим старше 65років, людям з хронічними захворюваннями (астма, діабет, ішемічна хвороба серця, хвороби нирок, наслідки інсульту і т.д.), всіх з імунодефіцитом,  вагітних,  мешканців з будинків престарілих.

Як захиститися від грипу? Нагадуємо ефективні методи щоденної профілактики, застосування яких знизить ризик захворіти:

1.Намагайтеся якнайменше перебувати поряд із людьми, які хворіють на застуду, мають нежить або кашель. Якщо захворіли ви,  тримайте дистанцію поруч з іншими, щоб вберегти їх від хвороби. Уникайте місць скупчення людей, масових заходів. Одягайтеся по погоді. Стежте, щоб ноги не промокали, одежа захищала від холоду і вітру, носіть теплий головний убір та рукавички.

2. Захворіли — лишайтеся вдома. Якщо можливо, візьміть вихідний з роботи або навчання. Грип  та простудні інфекції швидко передаються іншим, тож  перебування хворого в людних місцях сприятиме поширенню інфекції.

3. Прикривайте ніс та рот під час кашлю та чхання  ніс та рот ліктем або серветкою  — це знизить ймовірність передачі інфекції іншим.

4.Часте миття рук допоможе захиститися від мікробів. Якщо поруч немає води та мила, використовуйте спреї для рук на спиртовій основі.

5. Намагайтеся не торкатися руками обличчя. Очі, рот та ніс для мікробів, як вхідні двері. На руках дуже багато мікробів та вірусів, торкаючись ними обличчя ви збільшуєте  шанси потрапляння їх в організм.

6. Привчіть себе до корисних звичок. Ретельно очистіть та продезінфікуйте поверхню, до якої часто торкаєтеся вдома, на роботі або в навчальних закладах. Регулярно провітрюйте приміщення. Це особливо важливо, якщо в приміщенні перебуває хворий. Стежте за достатньою тривалістю сну, будьте фізично активними, уникайте стресу, пийте багато води та харчуйтеся поживною  вітамінізованою їжею.

7.Якщо Ви захворіли не потрібно займатись самолікуванням, а зверніться до свого сімейного лікаря. Тільки лікар зможе правильно оцінити важкість  стану, поставити діагноз та призначити правильне  лікування. 

 

 

  Лікар-епідеміолог                                                                            Бойко Л.З.