Графік роботи:

ПН: 9:00 -18:00

ВТ-ПТ: 9:00 -17:00

У Львівській області за тиждень (29.11-05.12)  зареєстровано 714 вип.  кору, в т.ч. 539 дітей до 17р., що становить75,5%, серед  дорослих  - 175 вип. (24,5 %). На минулому тижні – 704 вип., збільшення на 10 вип. Найбільше випадків зареєстровано у віковій групі  5–9р. 77,9% хворих дітей не мають щеплень проти кору.  Госпіталізовано з діагнозом   кір в інфекційні стаціонари області 405 осіб ( 56,7%), у тому числі 283 дітей віком до 17 років. З початку року захворіли на кір за первинними діагнозами 10232 осіб, в т.ч. 7361 дітей, 2871 дорослих. За останній тиждень зареєстровано 11 спалахів в організованих колективах: загальноосвітні школи -8, ДНЗ -2, інші -1 ( м. Львів, м. Дрогобич, Самбірський, Старосамбірський райони  - по 2 вип., Пустомитівський, Бродівський, Яворівський - по 1 вип.). Захворіло 68 осіб, з них госпіталізовані 26 осіб, не щеплені 33 осіб. 

Протягом  тижня отримали  щеплення проти кору  1212 осіб, в т.ч. 62 дорослих.

Найбільше хворіють кором на територіях: м. Львів, м. Червоноград, м. Дрогобич, Пустомитівський,  Яворівський, Перемишлянський, Дрогобицький, Стрийський, Жовківський райони. 

Кір – це дуже небезпечне і заразне захворювання, ліків від кору не існує, а ускладнення цієї хвороби можуть призвести до смертельних наслідків. Єдиний спосіб запобігти ускладненням і смерті від кору -  тільки вакцинація. Діти і дорослі, які не отримали профілактичні щеплення, знаходяться у зоні ризику.

Нагадуємо батькам: якщо вашій дитині виповнюється 1 рік або 6 років, їй необхідно зробити щеплення за календарем щеплень. Якщо дитина пропустила першу чи другу дозу вакцини КПК за графіком, зверніться до медичного закладу для якнайшвидшого отримання безоплатного щеплення.  Також у Міністерстві охорони здоров’я затвердили наказ про проведення безоплатної імунізації дорослих, які належать до груп ризику. Таке рішення прийнято у зв’язку зі зростанням захворюваності на кір серед дорослих. 

Відповідно до зазначеного наказу забезпечується проведення обов’язкових профілактичних щеплень проти кору за епідемічними показаннями:

• серед груп професійного ризику: медичних працівників, працівників освітніх закладів та немедичних працівників закладів охорони здоров'я, представників силових структур (МВС, Міноборони, СБУ, Національна поліція України, Національна гвардія України, Прикордонна служба України, Державна служба охорони);

• студентів навчальних закладів без обмеження віку.

Для проведення імунізації цих груп дорослих вакцини є в наявності.  Для щеплень КПК в Україну наразі постачається вакцина «Пріорикс» виробництва «Глаксо Сміт Кляйн», вона якісна, ефективна і безпечна, надається державою безоплатно.

З метою недопущення розповсюдження захворюваності на кір слід проводити наступне:

1. Організувати та проводити опитування або ранковий огляд  - дітей у дошкільних та загальноосвітніх навчальних закладах, працівників організацій та підприємств з метою виявлення осіб з ознаками захворювання простудними інфекціями (кір починається з таких же симптомів) і недопущення їх до навчального закладу або роботи на підприємстві та скеруванням до медичного закладу для  надання медичної допомоги. 

2. У разі виявлення хворого або спалаху на кір в дошкільних, загальноосвітніх  або інших навчальних закладах, на підприємствах чи організаціях забезпечити виконання планів протиепідемічних заходів, розроблених спільно фахівцями територіальних лікувально-профілактичних закладів та відокремлених структурних підрозділів ДУ “Львівський обласний лабораторний центр МОЗ України” у кожному окремо взятому закладі. 

3. При виявленні першого хворого протягом 21 дня в дитячі колективи  не приймати осіб, що не хворіли на кір, краснуху або не отримали щеплення проти цих інфекцій.

4. Особам, що були у контакті з хворим на кір, слід повести вакцинацію або  імуноглобулінопрофілактику, у тому числі дорослим.

5. Проводити щеплення проти кору не вакцинованих та з порушеним календарем щеплень дітям.

 

 

Лікар епідеміолог ДУ «Львівський 

обласний лабораторний центр МОЗ України»                                    Бойко Л.З.