Графік роботи:

ПН: 9:00 -18:00

ВТ-ПТ: 9:00 -17:00

В зимовий період, під час опалювального сезону, засоби масової інформації особливо часто транслюють трагічні новини щодо потерпілих від отруєння чадним газом у побуті. 

Чадний газ немає запаху, безбарвний, тому його неможливо відчути. Він утворюється в результаті горіння в умовах нестачі кисню. Чадний газ (СО) небезпечний тим, що потрапляючи в кров, сполучається з гемоглобіном та робить його нездатним розносити кисень по організму. Через це людина гине, як від задухи. Знаходження протягом двох годин в приміщенні з концентрацією СО у повітрі лише 0,1% призводить до втрати свідомості, після чого людина може швидко померти. Втрата свідомості супроводжується таким знесиленням, що людина навіть помітивши небезпеку, вже неспроможна врятуватися.

В більшості випадків причиною отруєнь є неналежна експлуатація побутового газового обладнання, невиконання робіт по його профілактиці, несвоєчасне проведення очистки будинкових димових вентиляційних каналів, внаслідок чого в помешкання проникає чадний газ.

В час економічної скрути  газове обладнання, яке використовується мешканцями, не оновлюється десятки років, не виконуються роботи по його профілактиці, несвоєчасно проводиться чистка будинкових димовентканалів, внаслідок чого в помешкання проникає отруйний газ.

Симптомами отруєння чадним газом є головний біль, запаморочення, млявість, шум у вухах, порушення координації рухів, нудота, іноді блювання, біль у грудях.

Контроль за вмістом окису вуглецю можливий при встановленні високочутливого приладу – газосигнализатора, який забезпечує безперервний контроль концентрації природного побутового паливного газу (метану - СН4), чадного газу (окису вуглецю - СО), тощо. Але, не у всіх мешканців є можливість витрачати кошти на його придбання і встановлення.

З метою контролю вмісту СО  в повітрі житлових та громадських будівель ДУ “Львівський обласний лабораторний центр МОЗ України” надаються послуги по дослідженню вмісту окису вуглецю в повітрі закритих приміщень, вартість яких незначна.

При підозрі на несправність газового обладнання чи погіршенні самопочуття при перебуванні в квартирі (офісі), а також для запобігання отруєння чадним газом в кухні, ванній кімнаті, житловій квартирі, рекомендуємо звертатись для проведення відповідних лабораторно-інструментальних досліджень за адресою:

вул. Круп’ярська, 27, м. Львів, 79014, тел. 275-60-61 та у міський і районні лабораторні підрозділи Центру.

 

Лікар із загальної гігієни 

відділу епідеміологічного нагляду 

(спостереження) та профілактики

 неінфекційних захворювань                                                                                              Попаденко В.П.