Графік роботи:

ПН: 9:00 -18:00

ВТ-ПТ: 9:00 -17:00

Як і характерно для цієї пори року, в області зростає рівень захворюваності на грип та ГРВІ. 

За підсумками моніторингу впродовж 40-го тижня (02.10.17р. — 08.10.17р.) у Львівській області захворіло на грип та гострі респіраторні вірусні інфекції 8557 осіб.  Відмічається  ріст рівня захворюваності в порівнянні з минулим тижнем на 2,4%. У  м.Львові за звітний період захворіло 3639 осіб з інтенсивним показником 484,8  при епідпорозі 485,34. Показник захворюваності зріс на 8,6% в порівнянні з минулим тижнем. Питома вага захворілих дітей до 17 років становить 56,9%. 

Грип та ГРВІ є найбільш поширеними  вірусними захворюваннями, особливість яких у надзвичайно швидкому поширенні і вираженій інтоксикації. У зоні зараження перебувають люди в радіусі 2 метрів навколо хворого. Хвора людина, навіть із легкою формою грипу, становить небезпеку для оточуючих протягом усього періоду прояву симптомів — це, в середньому, 7 днів. Грип може призвести до тяжких ускладнень з боку легеневої, серцево-судинної, нервової, ендокринної систем. На відміну від застуди, симптоми грипу, як правило, з’являються раптово і супроводжуються: 

-високою температурою;

-болем у суглобах і м’язах;

-загальною слабкістю;

-болем голови;

-сухим кашлем, болем в горлі, нежиттю;

-почервонінням шкіри.

Вірус грипу небезпечний, але не всесильний. Можна легко уникнути зараження грипом навіть під час епідемії, якщо дотримуватись кількох простих речей:

-Уникати скупчень людей — аби зменшити вірогідність контактів із хворими людьми, при тому що деякі з них є заразними навіть до появи очевидних симптомів. 

-Користуватися одноразовими масками при необхідності — щоб захистити себе чи оточуючих від зараження. 

-Регулярно провітрювати приміщення і робити вологе прибирання.

-Повноцінно харчуватися, висипатися, уникати перевтоми — для підвищення опірної здатності організму. 

-Мати чисті руки — інфекція потрапляє в організм через рот, ніс та очі, яких ви час від часу торкаєтесь руками. Тими ж руками ви тримаєте гроші чи тримаєтесь за поручні, де кілька годин зберігаються в активному стані віруси і бактерії, що залишились від дотиків рук інших людей. Тому необхідно часто мити руки з милом або обробляти їх дезінфікуючим гелем із вмістом спирту. 

-Користуватися тільки одноразовими паперовими серветками і рушниками — як після миття рук, так і для того, щоб прикрити обличчя під час кашлю, а також при нежиті. 

-Залишатися вдома при перших ознаках хвороби — щоб не провокувати ускладнення власної хвороби і не наражати інших людей на небезпеку. 

Також не треба забувати про щорічну  вакцинацію, яка є найефективнішим засобом для захисту організму від вірусів грипу. Вакцина захищає від усіх актуальних штамів грипу, є безпечною та ефективною для створення повноцінного захисту організму проти грипу від 4 місяців до року.

За прогнозами Всесвітньої організації охорони здоров’я та проведених досліджень ДУ «Інститут епідеміології та інфекційних хвороб імені Л.В. Громашевського НАМН України», у поточному епідемічному сезоні 2017 - 2018 років на території країни прогнозується одночасна циркуляція вірусів грипу А/Michigan/45/2015 (гілка 6В.1), подібний A(H1N1) pdm09; А/Hong Kong/4801/2014(H3N2); B/Brisbane/60/2008.  Оптимальний час вакцинації проти грипу: жовтень – грудень, оскільки підйом захворюваності на грип в нашій країні зазвичай припадає на січень-березень.

 

 

 

 

 

 

Завідувач  відділу епіднагляду

(спостережень) та профілактики 

інфекційних захворювань

ДУ «ЛОЛЦ МОЗ України»                                                    О.Баворовська